Podczas sesji w czwartek 23 lipca na utworzenie placówki zgodziła się Rada Miejska, a wcześniej wniosek w tej sprawie został zaakceptowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki temu miasto może rozpocząć procedurę, umożliwiającą rekrutację chętnych i otworzy szkołę już we wrześniu. Do końca roku jej funkcjonowanie będzie finansować samorząd, a potem środki na ten cel przekaże ministerstwo. Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński uważa, że nowa placówka nie będzie wymagać dodatkowego wsparcia z miejskiego budżetu, ponieważ subwencja na szkoły muzyczne jest zdecydowanie wyższa niż na inne placówki oświatowe.

Najbliższe tygodnie mają być wykorzystane nie tylko na nabór uczniów, ale również rekrutację nauczycieli i zakup sprzętu oraz przygotowanie zajęć, które będą się odbywać we Włodawskim Domu Kultury.
Będzie to jedna z nielicznych w regionie, szkoła muzyczna prowadzona przez samorząd. Dwie podobne placówki działają w Kraśniku i Lublinie, a na większą skalę takie rozwiązanie jest stosowane na przykład w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Do tej pory uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież z Włodawy i okolic rozwijają swoje zdolności w domach kultury, chórach parafialnych i zespołach prowadzonych przez stowarzyszenia albo na prywatnych lekcjach. Utworzenie szkoły, według jej pomysłodawców, zdecydowanie zwiększy możliwości rozwoju i ułatwił organizację profesjonalnego nauczania umuzykalnionych mieszkańców.

©2024 SMI Włodawa . [wp-svg-icons icon="cog" wrap="i"]

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?