IMG_20160419_125710

Wyjazd do Teatru “Roma” – Warszawa

Dnia 19 kwietnia 2016 roku mieliśmy okazję doświadczyć spektaklu “Mały książe” na deskach kameralnej sceny Teatru “Roma”. Trud wyprawy był przeplatany przystankami w “punktach obowiązkowych”. Jednym z nich był również McDonald. Po 5 godzinach jazdy autokarem dotarliśmy do celu. Klimat poczekalni dał inspiracje fotografom, którzy niewiadomo jak i skąd wyrośli z naszej grupy. Po dłużej chwili oczekiwania, mogliśmy, za okazaniem biletu, dostać się na widownię i zająć miejsca. Całe pomieszczenie sceniczne należy do sal kameralnych. Widownia licząca ok. 200 miejsca stworzyła niezwykły klimat artystyczny. Scena zlewała się z siedzeniami obserwatorów i dzięki temu mogliśmy doświadczyć spektaklu z bardzo bliska.

“Mały książe” to opowieść nietuzinkowa. Jest skierowana do najmłodszych odbiorców jako magiczna przygoda. Również dorośli mieli nielada trudny orzech do zgryzienia, bo teksty i piosenki wyrażały nierzadko trudne nasze doświadczenia, o których czasami nawet nie wiemy. Gra aktorów odzwierciedlała postacie z noweli Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Jednym z wykonawców, który najbardziej zaimponował był młody aktor wcielony w postać Małego Księcia.

Po spektaklu sprawnie udaliśmy się na obiad do miejscowości pod Warszawą. Podczas drogi można było usłyszeć komentarze o przedstawieniu. Nie było osoby, która negatywnie wypowiadałaby się na jakikolwiek temat. Obiad był niezwykle smaczny. Wróciliśmy szczęśliwie do Włodawy około 21.30.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu. Tym, którzy wspomogli. Dziękuję nauczycielom i rodzicom, którzy czujnym okiem pilnowali swoich i nie tylko swoich pociech. Dzięki składam również uczniom. Takiej grupy można tylko pozazdrościć.

Liczę, że tym wyjazdem rozpoczęliśmy cykl kształcenia poprzez obcowanie z żywą kulturą artystyczną w formie koncertów czy przedstawień. Wysoki poziom wykonawczy da napewno inspiracje i motywacje do pracy w szkole.

Bo jak tu nie korzystać z kontaktu z muzyką … (a jeszcze na takim poziomie).

 

©2024 SMI Włodawa . [wp-svg-icons icon="cog" wrap="i"]

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?