9 listopada 2017 r. odbył się w Małej Synagodze we Włodawie pierwszy w tym roku szkolnym koncert Szkoły Muzycznej I st. we Włodawie. Tym razem, w przeddzień Święta Niepodległości, był to koncert o charakterze patriotyczno – jesienno – polskim. Koncert, rozpoczęty tradycyjnym już, wspólnym wykonaniem „Hymnu szkoły” przez wszystkich uczniów, był jednocześnie uroczystością ślubowania i pasowania na uczni tych, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w I klasie szkoły muzycznej. Po uroczystości ślubowania nowi uczniowie otrzymali tarcze szkoły.

Po tej uroczystości nastąpił koncert, składający się z 2 części – muzyki kompozytorów polskich oraz pieśni patriotycznych. W pierwszej części słuchacze wysłuchali utworów m.in. Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara. W drugiej natomiast uczniowie szkoły wykonali znane i lubiane piosenki i pieśni patriotyczne w różnorodnych opracowaniach. Oprócz instrumentów solowych – fortepianu, skrzypiec, akordeonu, fletu poprzecznego, można było usłyszeć duet akordeonowy, zespoły fletów prostych czy zespoły grające na dzwonkach chromatycznych. Całości koncertu dopełnił występ chóru szkoły.

Sala Małej Synagogi była wypełniona tak, że zabrakło miejsc siedzących. Przybyli na koncert słuchacze mogli wysłuchać i obejrzeć przyjemny, barwny i zróżnicowany koncert i jednocześnie uczcić w ten sposób nadchodzące święto narodowe. Koncert został przygotowany przez panie Barbarę Cedrowską i Agnieszkę Jaszczuk, przy współpracy innych nauczycieli szkoły – p.Stefanii Werboweckiej, Maksymiliana Młynka, Niny Skiby, Lidii Treszczotki, Sławomira Piędzi, Jadwigi Hynek,i Szymona Szurmy oraz dyrektora szkoły p. Pawła Łobacza.

Koncert mógł się odbyć dzięki uprzejmości i gościnności Zespołu Muzealnego we Włodawie, za co społeczność szkoły składa serdeczne podziękowania.

©2024 SMI Włodawa . [wp-svg-icons icon="cog" wrap="i"]

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?