…uroczyste przecięcie wstęgi i zwiedzanie pomieszczeń w których młodzi muzycy rozwijają swoje talenty. To główne punkty uroczystości z okazji otwarcia Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie.

Uroczystości zaplanowano na poniedziałek, 25 stycznia w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury. Zaraz po przemówieniach, życzeniach i gratulacjach, zaproszeni goście mieli okazję posłuchać muzyki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Przybyli zwiedzali też specjalnie przystosowane pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia.

Szkoła Muzyczna I stopnia we Włodawie rozpoczęła działalność 1 września ubiegłego roku.. Mimo tak krótkiego czasu nauki młodzi muzycy zdążyli już zaprezentować swoje umiejętności podczas różnych wydarzeń kulturalnych, które odbywały się na terenie miasta. W nowej placówce naukę pobiera obecnie 43 uczniów w klasach fortepianu, skrzypiec, akordeonu i fletu.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Joanna Niewiadomska – Kociuk – Zastępca Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Beata Syczuk – Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej, dr hab. Józef Zając – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Anna Kobierska reprezentująca Wojewodę Lubelskiego, przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji działających na terenie miasta.

Autor: UM Włodawa, opr. P J

©2024 SMI Włodawa . [wp-svg-icons icon="cog" wrap="i"]

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?