We Włodawie może powstać, jedna z nielicznych w regionie, szkoła muzyczna prowadzona przez samorząd. W czwartek 30 kwietnia Rada Miejska przyjęła uchwałę intencyjną, a teraz sprawa trafi do ministerstwa kultury.

Obecnie uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież rozwijają swoje zdolności na zajęciach w domach kultury, chórach parafialnych i zespołach prowadzonych przez stowarzyszenia albo prywatnych lekcjach. Utworzenie szkoły, według jej pomysłodawców, dałoby zdecydowanie większe możliwości rozwoju i ułatwiłoby organizację profesjonalnego nauczania umuzykalnionych mieszkańców Włodawy.

Podczas czwartkowej sesji radni zgodzili się również na przejęcie od Powiatu Włodawskiego zadań powiatowej biblioteki publicznej. Przez wiele lat realizowała je miejska książnica, ale w ubiegłym roku przejęła je jedna z placówek prowadzonych przez Gminę Włodawa. Od 1 lipca zadania biblioteki powiatowej ponownie przejmie miasto, które otrzyma na ten cel pieniądze od powiatu. Rocznie będzie to 35 tysięcy złotych.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

©2019 SMI Włodawa .

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account